La Blanche

Bodrum’un La Blanche Oteli, eğitimli, usta yöneticilerle parlıyor

Bodrum La Blanche Oteli’nin genel müdürlüğünü Mersin mezunu Deniz Taş, Satış Müdürlüğünü Bilkent mezunu Pınar Elden Çulhaoğlu yapıyor.

 ZAFER BAYKAL- TÜRKİYE TURİZM 

BODRUM/TURGUTREİS- Türkiye"de eğitimli turizmciler ordusu büyük işler başarmaya başladı. Türkiye"nin dört bir yanında açılan turizm meslek yüksek okulları mezunları büyük tesislerin yönetimlerinde görev almaya başladılar.

Birikimleri ile çalıştıkları tesislere önemli aşamalar katan bu eğitimli yönetiler otellerin parlayan yıldızları olarak görülüyor. 

 İşte yıldız gibi parlayan genç turizmcilerden önemli isimler Bodrum"da La Blanche Oteli"ni yönetiyor.

Otelin Genel Müdürlüğünü MersinTurizm İşletmecilik Otelcilik Yüksek Okulu mezunu Deniz Taş yürütürken, Satış ve Pazarlama Müdürlüğünü Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü mezunu Pınar Elden Çulhaoğlu yapıyor.

Mutfak ise Turem Aşçılık Okulu mezunu sos ve süsleme ustası aşçıbaşı Taner Topuz'a emanet. Herbiri bulundukları yeri biliyor ve Türk turizmine katkıda bulunmak için ekip halinde çalışıyor.

 turkiyeturizm.com'un Bodrum temsilcisi Zafer Baykal La Blanche Oteli'nin başarılı yöneticileri ile görüştü.

 Otelde verilen farklı hizmeti ve mutfakta hazırlanan özel yemekleri gördü ve yöneticileri yazdı.

 DENİZ TAŞ'IN OTELCİLİKTEKİ BAŞARILARI 

 Çankırı İnşaat Grubu"na ait La Blanche Oteli"nin genel müdürü 1970 Trabzon doğumlu Deniz Taş, Bolu Otelcilik Meslek Lisesini bitirdikten sonra yüksek öğrenimini Mersin Turizm İşletmecilik Otelcilik Yüksek Okulu"nda yaptı. 

 1984 yılında Abant Turban Oteli"nin ön bürosunda stajyer olarak turizm yaşamına başlayan Deniz Taş, 

 1985-1988 yıllarında Kapadokya Göreme Motel"de, 1988-1989 Mindos Otel"de ön büroda görev yaptı. 1990-1992 yıllarında Ten Tour Grup Hotel"de Büro şefliği yaptı. 

 1994-1998 yıllarında De Otelcilik grubuna ait olan üç ayrı otelde müdür olarak görev aldı. 

 1996 yılında Bodrum Boydaş Otel"de müdür iken Bodrum"a her şey dahil sistemini getiren müdür olarak tanındı. 

 1999-2007 yıllarında Paloma Grup otellerinin dört otelinin genel müdürlüğünü yaptıktan sonra Turgutreis"in önemli otellerinden La Blanche Hotel"de göreve başladı. Evli ve iki çocuğu bulunan Deniz Taş iyi bir aile babası olarak boş zamanlarını ailesi ile geçirmekten büyük mutluluk duyuyor.  

 ARI GİBİ ÇALIŞAN BİR TURİZMCİ: PINAR ELDEN ÇULHAOĞLU  

 La Blanche Hotel"in ekibinde yer alan Satış ve Pazarlama Müdürü Pınar Elden Çulhaoğlu işini çok seviyor. Arı gibi çalışıyor. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünü bitirdikten sonra stajyer olarak Ankara Hilton"da çalışan Pınar Elden Çulhaoğlu kendini geliştirmek için Viyana"ya giderek yüksek lisans yaptı. 

 2002 yılında Türkiye"ye döndükten sonra Çeşme Sheraton Oteli"nde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak göreve başladı. Başarılı çalışmalarıyla dikkati ç eken Çulhaoğlu, 2006 yılında La Blanche Hotel"e Satışy ve Pazarlama Müdürü oldu. 

 Ekip çalışmasına büyük özen gösteren Çulhaoğlu, genel müdür Deniz Taş'ın sağ kolu olarak arı gibi çalışıyor.

Aldıkları iyi eğitim ve deneyim sonucu görevini dikkatle yürüten Çulhaoğlu ile genel müdür Deniz Taş ilginç bir yöntem geliştirmişler.

Kimsenin birbirine üstünlük sağlayamayacağı bir müşteri kitlesi oluşturmaya çalışıyorlar. Bunun için otele gelen müşterilerin her ülkeden olmasına dikkat ediyorlar. 

 Diyorlar ki “Bu sayede çeşitli ülkelerden gelen turistler arasında denge kuruyoruz. Hiç kimse biz daha kalabalığız bizim istediğimiz olacak diyemiyor.

Bazı oteller Hollanda, İngiliz ve Rus ağırlıklı çalışınca müşteriye bağlı kalıyorlar. Bu durumda da biz onlara Türk mutfağının ve Türk geleneklerinin güzelliklerini sunamıyoruz. Bizim amacımız ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak ve Türk misafirperverliğini en iyi şekilde göstermek.” 

 LA BLANCHE'DE SOS VE SÜSLEME USTASI AŞÇI TANER TOPUZ

 La Blanche Oteli'nin aşçıbaşısı Taner Topuz, Turem Aşçılık Bölümü mezunu eğitimli bir aşçı. 1976 Isparta doğumlu olan Taner Topuz, 1995 yılında Antalya Turem'in Aşçılık Bölümünü bitirdi 

 Aynı yıl Antalya Dedeman Oteli'nde stajyer olarak mesleğe adım attı.

 1996'da Magic Life grubunun Göynük'teki otelinde komi şefi oldu. Kısa sürede otelin soğuk meze şef asistanlığına yükseldi.

 2000-2002 yıllarında Water World Oteli'nde soğuk meze şefliği yaptı. Süsleme sanatındake yeteneğini tabaklara yansıtan Taner Topuz'un tabak süslemeleri ve soğuk mezedeki hüneri onun adının kısa sürede duyulmasını sağladı. Aranan bir usta haline glen Taner Topuz'u bir çok otel transfer etmek istedi. 

 2002'de Selgepark Beach Hotel'de soğuk meze şefliği, 2003-2005 arası Silence Beach Resort'ta alakart şefliği, 2005'de Magic Life Bodrum'da mutfak şefliği, 2006-2008 arası Belköy'de mutfak şefliği, 2008'de Forever Club Bodrum'da mutfak şefliği yaptı. 2009'da Bodrum Turgutreis'in güzide oteli La Blanche'a transfer oldu.

 Kış sezonunda boş durmayan Taner Topuz 2005-2008 arası Palandöken Dedeman Hotel'de mutfak şefliği yaptı.

 Antalya Genç Aşçılar Derneği ve Şef Aşçılar Derneği üyesi olan Taner Topuz,  lezzetli sosları ve süs tabakları ile misafirlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kendine ait olan ballı şaraplı sosunu damak tadını bilenlere olağan üstü bir lezzet olarak sunuyor. 

 Genç yaşına rağmen çalıştığı ustalar tarafından takdir edilen ve sevilen Taner Topuz, geleceğin önemli aşçıları arasında yer almayı hedefliyor.