La Blanche

Bodrum’a yeni pazarlar gelecek

La Blanche Oteli,’nin Genel Müdürü Deniz Taş, “ 2010’da Kazakistan ve Azerbaycan pazarı yüzde 50’lerde hedefler belirlediler. İngilizler için yine parlak bir dönem olacak diyor. 

 Eda Özsoy - TurimGuncel

Çankırı İnşaat Grubu"na ait La Blanche Oteli, 2006 yılında açıldı. 362 odalı tesisin Genel Müdürünü deneyimli turizmci Deniz Taş yürütüyor.

Tesiste bin metrekarelik bir spa alanı bulunuyor. Üç ala carte restoranın bulunduğu otelde, bir de İtalyan restoranı açılıyor. La Blanche’da yüzde 35 İngiliz müşteriyle çalışılıyor. Yüzde 15’er Hollanda ve Belçika müşteri var. Bunun dışında Almanya, BDT topluluğundan müşteriler geliyor.  

 Mayıs ayında yüzde 90 doluluğu ulaştıklarını anımsatan Deniz Taş, şu bilgileri veriyor:

 “Doluluğumuz haziranda 95’ler civarında. Sezon böyle devam edecektir. Otelde dengeli bir dağılım var. Burası resort oteli olmasına rağmen bir şehir oteli havası var.

Ön tarafta otele ait bir merderek bulunuyor.  Türkiye’de iki otelden birisiyiz bu konuda... Müşterilerimiz çok rahat denize girebiliyorlar.” 

 BODRUM’DA BİRLİKTE HAREKET EDİLMEYE BAŞLANDI

 Bodrum’da belediye başkanını değişmesinden sonra turizmcilerin büyük bir ağırlığı olduğunu kaydeden Taş, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

 “Bodrum’da en azından birlikte bir hareketlilik var. Bodrum bütün fuarlarda yer alıyor.

Altyapıyla ilgili geç karar verilmesinden kaynaklanan sıkıntılar var. Malesef haziran ortasına kadar sürecek bir inşaat var. Sezonun başlamasından sonra İngilizler’in belli bir kısmı, Gümbet’teki otellerden çekilmek zorunda kaldı. Yerel yönetim mayıs sonunda bitecek diyor, biz de bekliyoruz." 

 YENİ PAZARLAR GELİYOR

 "Bodrum’da turizmin daha da çeşitlenecektir. Bodrum’da özellikle BDT pazarında Ruslar’ın çok tercih edeceğini düşünmüyorum ama Kazakistan ve Azerbaycan pazarı yüzde 50’lerde hedefler belirlediler.

İngilizler için yine parlak bir dönem olacak. Hollandalılar, bölgede bu yıl ilk kez artıya geçtiler.  

Bu arada güzel gelişmeler var. Gürcistan ilk kez uçak koydu. Odessa ve Moldovya’dan birer uçak konuldu. İran pazarı da gittikçe büyüyor. Bodrum, çok büyük bir bölge değil. Yavaş yavaş gelişiyor.  

Yatak kapasitesi olarak yüksek sezonda sıkışıyoruz. Yeni yatırımlarla bu sorun da çözülecektir.”