La Blanche

Sağlık yöneticleri Bodrum'da buluşuyor

Her yıl sağlık yöneticilerini buluşturan 6. Ulusal Sağlık Kuruluşları Yönetimi Kongresi, 1-4 Mayısta Bodrum'da yapılacak.

 Sağlık Yöneticileri Derneği (SYD) Başkanı Onur Yarar, La Blanche Resort&SPA'daki kongrede; kamu, özel ve üniversite hastane yöneticileri ile akademisyenlerinin bir araya geleceklerini söyledi.

 Kongre boyunca yaklaşık 140 konuşmacının sunum yapacağını belirten Yarar, “Türkiye'de zincir hastanelerin gelişimi, sağlık hizmetlerinde planlama yetkisi ve sektörel paylaşım ile akreditasyon kavramı tartışılacak ve sağlıkla ilgili stratejik temalar konuşulacak” dedi.

 Yarar, son dönemde sağlık sisteminde önemli değişiklikler olduğunu anımsatarak, bu değişikliklerin mevcut sistemde nasıl yer bulacağının tartışılacağını kaydetti.

Kongrede gündeme gelecek diğer konu başlıkları ise “Sağlık Kuruluşlarında Örgütsel Bağlılık” ,  “Hastanelerde Finansal Süreçler” ,  “Evde Bakım Hizmetleriyle Gelecek Vizyonu” ,  “Türkiye'de Hastane Yönetim, Organizasyonu ve Sorunları” ,  “Etik, Deontolojik ve Hukuki Boyutlarıyla Hastane Yönetimi” ,  “Üniversite Hastanelerinde Yönetici Olmak” ,  “Hastane Projeleri Yönetimi ve Fonksiyonel Planlamada Müşteri Odaklı Çözümler” ,  “Sağlık Sektöründe Ortaklık Sistemi ile Büyüme Stratejileri” ,  “Sağlık Hizmetlerinde Kurumsallaşma Çalışmaları” ,  “Sağlık Sektöründe Gelir Artırıcı ve Gider Azaltıcı Projeler” olarak belirlendi.