La Blanche

Tatil yaparken yelken öğrenin

 Discover Sailing programı,  yelken hobisini tatille bir araya getiriyor.

Otellerde konaklanan programda üç gün boyunca, beş veya dokuz kişilik yelkenli teknelerde kaptan eşliğinde her gün bir saat karada teori, dört saat de denizde pratik yaparak yelken öğretiliyor. Seyir sırasında bir gün dümenci, bir gün trimci oluyor;  yelken açmayı, kapatmayı ve temel denizcilik bilgilerini öğreniyorsunuz.  

Discover Sailing (Yelkeni Keşfet), Bodrum'da, 10-65 yaş arasında, yelken bilen ya da bilmeyen, sağlığı spor yapmaya elverişli, çocuk, kadın,  erkek herkesin katılabileceği üç günlük yat ve yelkenle tanışma programı. 

 Discover Sailing'in bu program için kullandığı iki teknesi var.

45,1 feet'lik Jeanneau, dokuz öğrenci ve bir eğitmenle yol alıyor. 37 feet'lik Bavaria'da ise bir eğitmenle beş kişi eğitim alıyor.  

Sabah ve öğleden sonraki teorik derslerle gündüz seyirlerine katılım,  dönüşümlü olarak yapılıyor. Kimin hangi saatlerdeki programlara katılacağı, katılımcı sayısı,  profili ve yaş gruplarına göre eğitmenler tarafından son gün ayarlanıp, katılımcılara bildiriliyor.

 10-16 yaş arasındaki kişiler programa refakatçileriyle, 16-18 yaş arasındakiler ise ailelerinden alacakları yazılı izin ile katılabiliyor. Teknenin üzerinde kaymamak için spor ayakkabı gerekiyor. Seyir sırasında kullanmak üzere bisiklet eldiveni veya benzer özellikte bir çift eldiveni de unutmayın. 

 HER GÜN DÖRT SAAT DENİZDE

29 Ekim'e kadar sürecek üç günlük programlar her hafta pazartesi- çarşamba veya perşembe- cumartesi arasında gerçekleşiyor.

Pazartesi-çarşamba programları daha ucuz.  Haftada iki program olduğu için ilk üç günlük programa katılanlar, isterlerse yelken keyfini diğer üç güne de yayabiliyor. 

Her gün eğitmenler tarafından yelken ile ilgili bir saat teorik bilgi veriliyor. Uygulama ise her gün dört saat. Denizde geçen ilk günde temel bilgileri aldıktan sonra,  diğer iki günü dümenci ve trimci olarak geçiriyorsunuz. Böylece denizci bağlarını, yelken açmayı, kapatmayı, navigasyon yapmayı öğreniyorsunuz. 

NEREDE KALACAKSINIZ

Programı düzenleyen, Devri Alem Grubu'nun Bodrum'daki anlaşmalı oteli La Blanche.

Tekneler, La Blanche Otel'de demirli.  Eğitimler tekne üzerinde alınıyor ancak geceleri otelde kalınıyor.  Seyirlerde hareket ve dönüş noktası burası. Konaklama için La Blanche öneriliyor ama arzu edenler farklı otellerde de kalabiliyor.  Bodrum'da yaşayanlar ise programa evinden katılabiliyor.  Otelde kalacaksanız,  Discover Sailing eğitimi sayesinde Devri Alem'e bağlı otellerden indirimli fiyat alabilirsiniz. 

GAMZE BAŞAR 

Devri Alem Turizm Yatırım Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı

Yaşınız ne olursa olsun gelin bir çılgınlık yapın

Discover Sailing, yat veya yelkene ilgi duyanlar için ideal. Yelkenli almayı düşünenler veya yelkenli tekne sahibi olup da henüz kullanmayı bilmeyenlerin tüm beklentilerini karşılıyoruz. İleri yaşlara gelip, denizde seyir hayalini bir türlü gerçekleştiremeyenler de bize başvursun. Onları, çılgınlık yapmaya çağırıyoruz. Küçük çocuklara da bu programla deniz sevgisini aşılıyoruz.

 FİYATLAR 449 YTL'DEN BAŞLIYOR

Üç gün süren programa kayıtlar www.devrialem.com internet sitesinden veya 0212 444 83 83 numaralı telefondan yapılabiliyor. 

La Blanche Otel'de kalmak hem ulaşım hem de fiyat açısından avantajlı. Discover Sailing'de en ucuz yelken paketi La Blanche'da. Temmuz ayında La Blanche'da konaklama pazartesi-çarşamba programı için kişi başı 449 YTL, perşembe-cumartesi programı için 499 YTL. 

 Diğer anlaşmalı otellerde konaklayanlar, pazartesi-çarşamba için kişi başı 499 YTL, perşembe-cumartesi için 549 YTL ödüyorlar.

 Otel hizmeti almadan sadece Discover Sailing programından yararlanmak için ise pazartesi-çarşamba için kişi başı 549 YTL, perşembe-cumartesi için 599 YTL ödemek gerekiyor.